Politika Haber Girişi : 14 Kasım 2023 21:05

YRP’li Kadınlardan Dutlulu’ya Tepki

YRP’li Kadınlardan Dutlulu’ya Tepki

CHP’li Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun  CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Cebeci’ye karşı yaptığı mesnetsiz davranışların ardından, Cebeciye destek Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Kadın Kollarından geldi. YRP Akhisar Kolları Başkanı Günay Uçar; “Dutlulu’nun bu yaptığı çirkin ve kabul edilemez davranışını ve mobing uygulamasını kınıyoruz” dedi. 

 

CHP’li Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun  CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Cebeci’ye karşı yaptığı mesnetsiz davranışların ardından, Cebeciye destek Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Kadın Kollarından geldi. Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, görevinden istifa eden CHP Akhisar Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci hakkında bir basın açıklaması yaptı.
Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Günay Uçar yaptığı basın açıklamasında, “aziz milletimizi saygı ve hürmetle selamlıyoruz. Kıymetli hemşerilerim Yeniden Refah Partisi Akhisar Kadın Kolları Başkanlığı olarak; Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanlığından istifa eden Fatma Celebci hanımefendiye yönelik yapmış olduğu kaba diye nitelendirmenin bile çok hafif kalacağı davranışı kınıyoruz. Bir kadın olarak yapılan davranıştan ve Akhisar’ın böylesi çirkin bir haber ile gündeme getirmesinden dolayı ciddi bir üzüntü içerisindeyiz.
Akhisar köklü tarihi, modern yapısı ve renkli kimliği ile toplum nezdinde bu duruma düşürülmeyi hak etmemektedir. Aslında biz olayın bu kadar ile kalacağını düşünürken, bizleri hayrete düşüren diğer iddialar ile bir daha sarsıldık.
Nedir o iddialar; Besim Dutlulu’nun bu yaptığı çirkin ve kabul edilemez davranışından sonra bununla da yetinmeyerek zaten rencide olmuş bir kadının üzerine tahdit şantaj ile giderek mobing uygulaması ve çirkin davranışlarına devam ettirmesidir.
Bu kelimenin tam anlamıyla bir akıl tutulmasıdır. Bu durum karşısında kendisinden bir özür bekleyen kadınların bu çağrısına cevap vermek tenezzülünde bile bulunmayarak hiçbir şey olmamış gibi davranan Besim Dutlulu, bu davranışıyla tüm kadınları sindireceğini zannetmesi beyhude bir davranıştır.
Buradan Besim Dutlulu’ya bir çağrımızdır, kendisini bu konuda başta Fatma Celebci hanımefendi olmak üzere tüm kadınlardan ve Akhisar halkından özür dilemeye davet ediyoruz. Bu vesile ile kadın dayanışması adı altında ve kadın hak ve özgürlükleri kapsamında sayın Fatma Celebci hanımefendinin yanında olduğumuzu ifade ediyor bu sebeple istifa etmesinden dolayı üzüntümüzü ifade ediyoruz” dedi. NAİME SEKİZLER