Politika Haber Girişi : 29 Şubat 2024 11:44

İksir’in Hedefinde Zeki Bilgin Vardı

İksir’in Hedefinde Zeki Bilgin Vardı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir ,  Zeki Bilgin’i  sert  eleştiri! İksir;  “Saruhanlı  Belediyesi’nde eş başkanlık dönemi mi başlıyor? “ diye sordu.

 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir yaptığı açıklamada seçime girememesinin sebeplerinden biri olarak İYİ Parti’yi gösteren Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgine yüklendi. Yaptığı açıklamada Zeki Bilginin kendi hataları yüzünden aday olamadığına vurgu yapan Başkan İksir Saruhanlılılara seslenerek “  Biz İYİ PARTİ ailesi olarak diyoruz ki ittifaklara da, eş başkanlıklara da mecbur değilsiniz. Gelin Saruhanlı’yı birlikte yönetelim” dedi.

 

“KENDİSİNİN İSTİFA ETMESİ GEREKİRKEN, İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİRİLDİ”
Yaşanan adaylık karamaşası sürecini anlatan İYİ Partili İksir  “20 Şubat 2024 tarihinde verilmesi gereken belediye başkan adayı, meclis üyesi listelerinin zamanında verilememesi sebebiyle 31 Mart 2024 seçimlerinde belediye başkan adayı olamayan Zeki Bilgine ceza kesilmesi gerekirken, bu süreç sonunda CHP ilçe başkanı istifa ettirilmişti. Devamında Zeki bey Saadet Partisinden aday olmaya çalışmış ancak Saruhanlı ilçe seçim kurulundan çıkan red kararı ve devamında Manisa  il seçim kurulundan çıkan kararla aday olamayacağına karar verilmişti. Bu süreçte İYİ Parti ailesi olarak seçimin demokratik bir ortamda tüm siyasi partilerin adaylarının katılabilmesi gerektiği ile ilgili samimi beyanlarımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Ancak gelinen noktada görüyoruz ki  28/02/2024 Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşıldığı ve akşamında Koldere’de yangından mal kaçırırcasına Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin ve CHP de meclis üyeliği yapmış Mustafa Arguz ile birlikte seçim çalışmalarına başlanılmıştır” dedi.

 

 “ZEKİ BİLGİN Mİ BAŞKAN ADAYI, MUSTAFA ARGUZ MU?”                      
CHP  tarafından Saadet Partisi belediye başkan adayı gösterilen Mustafa Arguz’un Koldere Mahallesindeki seçim çalışmasına Belediye araçlarıyla katılan ve konuşma yapan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin hakkında konuşan Başkan İksir, “ Dün gece Koldere mahallesinde yapılan seçim çalışmalarına mevcut CHP belediye başkanı Zeki Bilgin’in belediye araçları ile katılmış olması bir kamu zararı değil midir? Ayrıca bazı araçlarda halen Zeki Bilgin için Belediye Başkan aday adayı derken Saadet Partisi belediye başkan adayına oy istemesi komik değil midir? Saadet partisi belediye başkan adayı Mustafa Arguz’un değil de Zeki Bilginin aday adayıymış gibi seçmene seslenmesi ne kadar doğrudur? CHP’nin Dem partisi ile yakınlığı bilinirken ve ispatlıyken Saruhanlı Dem partisi dururken neden Saadet Partisinden bir Chplinin aday yapıldığını benim gibi pek çok Saruhanlılı hemşerimiz de sormakta olup, Mustafa Arguz ile birlikte seçim çalışmalarına katılan ve kendi adaymış gibi çalışırken, saatinde verememiş olduğu listelerin sorumluluğunu da AKP ve İyi parti birlikte hareket ediyor diyerek farklı bir algı operasyonu ile yönetmeye çalışan Zeki Bilgin için Saruhanlı seçmeni , Saruhanlı belediyesini eğer Saadet partisi kazanırsa eş başkanlık mı gelecek sorusunu sormaya şimdiden başladı bile” dedi

 

“ GELİN SARUHANLIMIZI BİRLİKTE YÖNETELİM”
Sözlerinin sonunda Saruhanlılılara seslenen İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir, “Biz İYİ Parti ailesi olarak diyoruz ki ittifaklara, eş başkanlıklara mecbur değilsiniz. Sevgili CHP’li hemşerilerimiz gelin bize destek verin, adayımız Hüseyin Abacı’ya oy verin. Saruhanlı İYİ OLSUN, Saruhanlımızı birlikte yönetelim” dedi.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.