Manisa Haber Girişi : 16 Şubat 2024 12:09

Üreticilere Gübre Desteği

 Üreticilere Gübre Desteği

Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında üreticilere her alanda desteklerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı ‘Gübre Desteği Projesi’ kapsamında Akhisar ve Saruhanlı'da 456 üreticiye 86 bin kilogram gübre desteği verdi.

 

Tarımsal ve kırsal kalkınmaya dev bir bütçe ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, yüzde 50 hibe destekli olarak temin edilen gübreleri Akhisar ve Saruhanlı'daki üreticilere teslim etti. Proje kapsamında, Akhisar ilçesindeki 386 üreticiye 74 bin 300 kilogram; Saruhanlı'da ise 70 üreticiye 11 bin 700 kilogram gübre dağıtımı yapıldı. Gübre dağıtım töreni Saruhanlı'da başlayarak Akhisar’da da devam etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta gübre dağıtımı öncesi konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün kırsala desteği artarak devam edecek. Şuanda Akhisar şantiyede sulama kooperatiflerimize boru teslimleri yapılıyor. Bugün 70 bin boruyu da mahallelerimize ve kooperatiflerimize ihtiyaçlarını karşılanması için dağıtımını yapıyoruz. Bugün de gübre dağıtımı için bir aradayız. Akhisar'da 74 bin 300 kilogram gübremizden 386 üreticimiz faydalanacak. Bu imkânlarımızdan bütün ilçelerimiz faydalanması için uğraşıyoruz. Amacımız da üreticilere hızlı bir şekilde ulaştırmak mevsimini kaçırmadan üreticilerimize teslim etmek. Umarım bol verimli, afetsiz ve bol kazançlı bir sezon geçirirsiniz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Üreticiler yapılan desteklerden çok memnun kaldıklarını belirtirken, "Geçen sene bu hizmetten yararlanmıştık. Allah’ın izniyle başkanımız bu sene de böyle bir yardım yaptı. Biz de başkanımızın bu imkânlarından yararlanmak istedik Allah ondan razı olsun kendilerine çok teşekkür ederiz" dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.