Manisa Haber Girişi : 18 Şubat 2024 14:13

Ücretsiz Refakatçi Evleri Geliyor

Ücretsiz Refakatçi Evleri Geliyor

Manisa’nın 17 ilçesini ve ilçelere bağlı mahalleleri tek tek gezerek vatandaşlarla coşkulu bir şekilde buluşan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, seçim vaatlerini sırayla açıklamaya devam ediyor. Zeyrek, seçimi kazanması halinde Manisa’daki tüm hastanelerin yanında ‘Refakatçi Evleri’ kuracağının sözünü verdi. 


Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gittiği her yerde büyük bir coşkuyla karşılanan Zeyrek, vatandaşları heyecanlarından vaatlerini de bir bir açıklıyor. Daha önce, ilk 2 ton suyu 1 TL yapacağını, devamındaki kullanımlarda ise yüzde 30 indirim uygulanacağını müjdeleyen Ferdi Zeyrek, ardından vatandaşın çilesi haline gelen kartlı sayaç zorunluluğunun da kaldırılacağını söylemişti. Manisa’nın kanayan yarası olan bütün problemleri ortadan kaldıracağının vaadini veren Ferdi Zeyrek, kuracağı Halk Ekmek şubeleriyle de ekmek fiyatlarını 5 TL’ye indireceğini dile getirmişti. Geçtiğimiz hafta Manisa’daki toplu taşıma sorunlarına da değinen ve bu problemleri hem otobüsçülerin hem de vatandaşların yüzünü güldürecek şekilde çözeceğini anlatan Zeyrek, aynı zamanda 0-5 yaş arası çocuk sahibi olan annelere de ücretsiz ‘Anne Kart’ sözü vermişti.   

“SİZLER HUZURLA UYUYUN Kİ BEN DE EVİMDE HUZURLA YATAYIM”
Vaatleri açıklama önceliğini sosyal belediyecilik projelerine veren ve vatandaşları rahatlatacak müjdeleri peş peşe sıralayan Ferdi Zeyrek, son olarak da ‘Refakatçi Evleri’ sözünü verdi. Manisa’nın 17 ilçesindeki hastanelerin yanına refakatçi evleri yapacağını ve hastanelerde hastasını bekleyen vatandaşların bu evlerde ücretsiz konaklama imkanı bulacağını söyleyen Ferdi Zeyrek, şu açıklamalarda bulundu; 
“Benim evim Celal Bayar Hastanesi’nin az ilerisinde. Her gece oradan eve doğru geçerken, orada arabanın içerisinde veya banklarda iki büklüm yatan amcalarımı, teyzelerimi kardeşlerimi görüyorum. Size yemin ediyorum içim cız ediyor. İçerde hastaları var ama kendilerinin ya Manisa’da tanıdıkları yok ya da otele verecekleri paraları otele verecekleri paraları yok. Öncelikle ilk yapacağım iş, 17 ilçemizdeki bütün hastanelerimizin yanına refakatçi evi yapacağım. Sizler belediyenin sıcak yuvasında yatın, acınızı yaşarken bir de o soğukta arabanın içerisinde veya banklarda iki büklüm kalmayın. Sizler huzurla uyuyun ki ben de evimde huzurla yatayım. Belediyenin tüm imkanları sadece halka kullanılacak. Halkın parası halk için harcanacak. Her zaman için halka hizmet edilecek, ranta değil halka hizmet etmeye geliyorum. Her zaman sizlerin içinde sizlerden birisi olacağıma söz veriyorum.”
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.