Gündem Haber Girişi : 19 Şubat 2024 14:11

Kurt; Bitlislilerin Desteğini Aldı

Kurt; Bitlislilerin Desteğini Aldı

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yavuz Kurt, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Çiçek ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.  Kurt, Bitlisliler Derneği’ne kendilerini en iyi şekilde ağırladıkları için teşekkür etti. Kurt, 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını, demokratik bir ortamda barış ve güven içerisinde bir seçim olmasını temenni etti.


AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yavuz Kurt, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Çiçek ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.  Başkan Cevdet Çiçek, Yavuz Kurt’a derneğe gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı yönetim kurulu adına teşekkür etti, çıktığı bu yolda başarılar diledi. Çiçek, Yavuz Kurt’un Manisa’ya çok önemli hizmetleri hayata geçirdiğini ifade ederek, kalan hizmetlerini tamamlamak için Şehzadeler’e belediye başkan adayı olduğunu kaydetti. 


VATANDAŞ ODAKLI BİR BELEDİYE

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yavuz Kurt, Bitlisliler Derneği’ne kendilerini en iyi şekilde ağırladıkları için teşekkür etti. Kurt, 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını, demokratik bir ortamda barış ve güven içerisinde bir seçim olmasını temenni etti. 
Son günlerde Manisalı olmadığı yönündeki eleştirilere cevap veren Kurt, “1 Nisan sabahı Cumhur ittifakının bayrağını hem Şehzadeler’de hem de Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde dalgalanmasını arzu ediyoruz. 1978 yılında Manisa’da doğdum. 2000 yılında SGK’da göreve başladım. Manisa, Ankara ve İzmir’de il müdürü olarak görevde bulundum. Belediye başkan adaylığı için 1 Aralık’ta kanunlar gereği görevimden istifa ettim. hem Manisa’da ikamet etmeye devam ettim. Ancak son süreç içerisinde bizim Manisalı olmadığımız yönünde söylemler oldu. Farklı illere atıflar yapıldı. İlk atıf yapılan yerde Bitlis. Dediler ki Yavuz Kurt Bitlisli. Dediler ki Muşlu, dediler ki Urfalı, Antepli, Konyalı, Yozgatlı. Burada hem üzüldüğüm hem de sevindiğim bir hadise oldu. 24 yıllık kamu görevim boyunca herhangi bir şaibenin olmaması çok önemli. Velev ki Bitlisliyim, velev ki Muşluyum ne fark eder. Biz bu Misak-i Milli sınırlarını, İstiklal harbini birlikte vermedik mi, Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde birlikte savaşmadık mı? Omuz omuza can vermedik mi? Bu vatan toprakları 85 milyon insanımızın ve bu sınırlar dışında tüm dünyaya yayılmış olan insanlarımızın kısaca hepimizin ana kucağı baba ocağıdır.  Bana bu yakıştırmaya zarar verme niyetiyle yapanlara acıyorum. Çünkü bu benim Bitlisli kardeşime, Muşlu kardeşime, Konyalı kardeşime hakarettir. Velev ki ben Bitlisliyim bundan da onur duyarım. Biz her nerede yöneticilik yaparsak yapalım özellikle belediyecilikte sadece bu şehirde doğanlara değil bu şehirde yaşayan herkese hizmet ediyoruz.1 Nisan’da başkan seçilirsek vatandaş odaklı bir belediye başkanı olacağız ” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.