Gündem Haber Girişi : 19 Şubat 2024 12:38

Karadağ’dan Sokak Canlıları Projesi

Karadağ’dan Sokak Canlıları Projesi

İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ Şehzadeler’de hayata geçirecekleri modern ve örnek bir projeyi daha açıkladı. 


Manisalıların çözüm beklediği sorunların başında gelen sokak canlılarının hızla artan sayıları ve gözetim altına alınanların bakımlarıyla ilgili hazırladıkları projeyi duyuran Karadağ, sokaktaki canlıların tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini gerçekleştirecek merkezde hiçbir detayın gözardı edilmediğini söyledi. 

“BU ADIMI BİZ ATACAĞIZ”
İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, projenin detaylarını şu şekilde paylaştı: “Doğal hayata yakın bir alan oluşturarak sokak canlılarının rehabilitasyon ve tedavi hizmetlerini yerine getireceğimiz bir tesis kuracağız. Manisamızın genelini ilgilendiren bu konuda Yunusemre Belediyesi’nin hali hazırda faaliyete geçirmek üzere olduğu proje elbetteki bir adım. Ancak Şehzadeler içinde böyle bir hizmet mutlak suretle gerekli. Merkez belediyeleri işbirliği yapabilmiş olsaydı daha büyük kapasiteye sahip bir alanda oluşturulabilirdi. Tamamlanması gereken bu adımı da biz atacağız. İçerisinde hayvan hastanesi de olacak. Ayrıca bu projede at binme alanı ve sosyal tesiste planlıyoruz. Haftasonu ailelerin de zaman geçirebileceği bir sosyal yaşam merkezi olacak. Çocuklarımız hem hayvansevgisi kazansın hemde bakım hizmetimizin niteliği şeffaf bir şekilde görülebilsin istiyoruz. Kırsal alan için düşündüğümüz bu tesis planladığımız bölgeye de bir hareket getirecek.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.