Manisa Haber Girişi : 22 Şubat 2024 10:28

Ferdi Zeyrek'ten Tarıma Can Suyu

Ferdi Zeyrek'ten Tarıma Can Suyu

Yerel seçimler öncesi açıkladığı vaatleri büyük heyecan uyandıran Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’ten bir söz de tarımla uğraşan vatandaşlara geldi. Buna göre; Manisa’nın 17 ilçesinde kurulması planlanan Gediz Tarımı Geliştirme Merkezleri sayesinde hem üreticinin cebi dolacak hem de ürünler daha kaliteli olacak. 

 

Gittiği her ilçede ve her mahallede miting havasında coşkulu bir şekilde karşılanan CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, yüz güldüren vaatlerini bir bir açıklamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün gittiği Alaşehir ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerinde de sevgi seli ile karşılaşan Ferdi Zeyrek, özellikle tarım ve hayvancılık yapan vatandaşları sevindirecek yeni bir müjde verdi. 


“CENGİZ ERGÜN’Ü EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNÜZ?”
Açıklamalarına başlarken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün görev yaptığı süre boyunca adeta kayıp bir şekilde vatandaşların sorunlarından uzak olduğunu dile getiren Ferdi Zeyrek, şu sözlere yer verdi; “Belediye demek halk demektir. Belediye başkanı halkının içinde, halkının yanında, halkın derdini bilen ve halkın bu dertlerine derman olan kişidir. Ben her gittiğim yerde soruyorum “Cengiz Ergün’ü en son ne zaman gördünüz?” diye. Sadece buraya değil, inanın hiçbir yere gitmiyor. Sorduğumda diyorlar ki; 5 yıl önce bir kere geçti, geçerken el salladı. Ya da “Ben onun resmini arabanın arkasında bir kere gördüm, billboardlarda bolca görüyorum ama kendisi yok” diyorlar. Kendisi hiçbir yerde yok. Çünkü kendisi İzmir’de sırçalı köşkünde oturur, haftada bir gün belediyeye gelir, önde arkada eskort arabalar, zabıtalar yolu tutmuş, çıkar belediyenin onuncu katındaki odasında oturur, Manisa’yı tepeden izler. Yazın atlar Çeşme’deki havuzlu villasına gider. Siz onun umurunda değilsiniz ve hiçbir zaman da olmadınız. Ama sizi umursayacak bir tane belediye başkanı geliyor şimdi. Sizin dertlerinize derman olacak bir tane belediye başkanı geliyor. Bu zulme artık son, hep birlikte son vereceğiz.”


“ARTIK TÜCCARA BOYUN EĞMEYE SON”
31 Mart Yerel Seçimleri kazanmaları durumunda Manisa’nın 17 ilçesine ‘Gediz Tarımı Geliştirme Merkezleri’ kuracaklarını söyleyen Ferdi Zeyrek; “Bu merkezde ziraat mühendisleri veterinerler olacak. Bu ziraat mühendisleri, sizi tarlanızdan, bağınızdan, bahçenizden toprak numunesi alacak. Sele, dona karşı sizi önceden uyaracak. Hangi zamanda, hangi ilacı ne kadar atacağınızı söyleyecek. Her şeyden daha da önemlisi, sizin ürününüzü nereye satacağınızı söyleyecek. Bakın, 11 tane Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyükşehir belediyesi var. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya başta olmak üzere sizin ürünlerinizi artık onlar alacak. Artık tüccara boyun eğmeye son.” dedi. 


“ARTIK CEBİNİZ DOLACAK”
Kuracakları merkezlerin yanı sıra büyükşehir belediyesi olarak vatandaşın ürününü satmaya ve üreticilerin para kazanmasına yardımcı olacaklarını belirten Zeyrek; “Sizin buradaki malınız başka yerlerde 3 lira ama sizin cebinize giren sadece 1 lira. Yanı başımızdaki İzmir üreticiden malı alıyor, İstanbul’daki pazara kendi götürüyor, İstanbul’daki pazardan para direkt üreticinin cebine giriyor. Bunu yapmayan Manisa’da bir tane büyükşehir belediye başkanı var. Çünkü sizin dertleriniz onun umurunda değil. Artık cebiniz dolacak, cebiniz dolacak ki yüzünüz gülsün. Biz bunu yapmaya geliyoruz.” diye konuştu.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.