Spor Haber Girişi : 07 Aralık 2023 13:46

Doğayı Keşfettiler

Doğayı Keşfettiler

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), doğaseverleri hafta sonunda Bağyurdu - Zeybekpınarı Parkurunda bir araya getirdi.


Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı faaliyetlerini sürdüren TURBELDAK, İzmir’in eşsiz doğa güzelliklerine sahip Boğyurdu – Zeybekpınarı Parkurunda yürüyüş gerçekleştirdi. Her yaştan vatandaşa çevre bilinci oluşturmak, doğayı tanıtmak için her hafta farklı parkur ve rotalarda yürüyüş etkinlikleri düzenleyen TURBELDAK, doğaseverlere Zeybekpınarı Mevkisinde doğanın kucaklayıcı atmosferini keşfetme fırsatı sundu. Bayram Ali Çelikten ve Hasan Baykal rehberliğinde yapılan doğa ve dağ yürüyüşü 12 km sürdü.
Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “TURBELDAK ekibimiz muhteşem doğa güzelliklerine sahip Bağyurdu - Zeybekpınarı Parkurunda harika bir yürüyüş etkinliğine imza attı. Arkadaşlarımız 12 km süren parkurun yarısına geldiğinde 300 metre yüksekliğe ulaştı. Zirveye doğru gerçekleştirilen yürüyüşle birlikte doğaseverlerimiz, doğanın sunduğu eşsiz güzellikteki manzaraları izleme fırsatı bulurken aynı zamanda ruhsal bir dinginlik de sağladı. Yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, doğaseverleri her hafta farklı bölge ve parkurlarda düzenlediğimiz yürüyüş etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu. ROTA HABER

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.