Politika Haber Girişi : 28 Şubat 2024 12:02

Davutoğlu'ndan Manisa Çıkışı

Davutoğlu'ndan Manisa Çıkışı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Manisa'da yaptığı konuşmada "malum muhalefetten Manisa'mızı kurtarıyoruz" sözleri, MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü hedef almış gibi yorumlandı. Bu duruma Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'ndan yanıt geldi. Davutoğlu, "Uzun zamandır ilk kez haklısınız Sayın Cumhurbaşkanı. Şehzadeler şehrimiz bu başkanla yönetilmeyi hak etmiyor." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin destek verdiği ve MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün yönetimindeki Manisa için yaptığı, "Allah'ın izniyle bu malum muhalefetten Manisa'mızı kurtarıyoruz" açıklaması, siyasi arenada dikkat çekici bir gelişme olarak kaydedildi. Erdoğan'ın bu sözlerine, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan yanıt gecikmedi.

Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı'nın eleştirilerine katıldığını ifade ederken, Manisa'nın yönetimi konusunda Gelecek Partisi'nin vizyonunun önemini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin desteklediği MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün yönetimindeki Manisa'da yaptığı konuşmada, "Allah'ın izniyle bu malum muhalefetten Manisa'mızı kurtarıyoruz" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu sözleri, ittifak ortağı MHP'nin belediye başkanını farkında olmadan eleştirmiş oldu. Davutoğlu, Erdoğan'ın bu açıklamasına sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Davutoğlu, "Oldukça uzun bir aradan sonra, gerçekten de ilk defa haklısınız Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan! Gerçekten de şehzadeler şehrimiz Manisa, bu belediye başkanı ile yönetilmeyi hak etmiyor. Ama lütfen siz üzülmeyin. İnşallah Grup Başkanımız Selçuk Özdağ ile bu aziz şehir, gerçek bir belediyecilik anlayışına kavuşacak." şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.