Gündem Haber Girişi : 13 Şubat 2024 17:59

Büyükşehirden Gördes’e Büyük Ayıp!

Büyükşehirden Gördes’e Büyük Ayıp!

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gördes Otogarı’nın kaderine terk edilmişliği vatandaşlar tarafından “tam bir rezalet” diye nitelendirildi. Kırık dökük çatılarından sular akan, rutubetli duvarları ve kullanılmaz haldeki tuvaletleriyle Gördes’e yakışmayan bir görüntü çizen otogarda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek 'bu zulümden kurtuluşa son 48 gün' sözü verdi. 


Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gördes Otogarı, içler acısı haliyle gündeme geldi. Bakımsızlığıyla dikkat çeken otogarın her yağmur yağdığında tavanından adeta suların akması, tuvaletlerin kullanılamaz halde olması, çatı örtülerinin olmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Öte yandan araçların otogar giriş ücretlerinin 23 liradan 85 liraya çıkartılması da tepki çeken diğer bir konu oldu. 
Seçim çalışmaları kapsamında ilçeyi ziyaret eden CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek de CHP Gördes Belediye Başkan  Adayı İbrahim Büke ile birlikte otogara gidip incelemelerde bulunurken, vatandaşların sitemine kulak verdi. Daha sonra bir basın açıklaması yapan Ferdi Zeyrek, yaklaşan yerel seçimleri kazanmaları halinde, ilk olarak otogarı yenileyip sorunları gidereceklerinin sözünü verdi.  


“GÖRDES 48 GÜN SONRA HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK”
Gördükleri otogar manzarasının Gördes halkına reva olmadığını dile getiren Ferdi Zeyrek şunları söyledi; “Bugün Gördes ilçemizdeyiz. Büyükşehir Belediyesine ait olan Gördes garajına ziyarette bulunduk. Burada gerçekten bir rezilliği gördük. Bu durum Gördes halkına reva değil. Bu otogar Gördes halkına yakışmıyor. Otogarın tuvaletleri girilmez halde. Otogarın çatısı var ama çatının üst örtüsü yok, herkes yağmur altında. Otogara giriş 23 liradan 85 liraya çıkartılmış. Otobüsçülerimiz kan ağlıyor. Seçimleri kazandığımızda Gördes’e yapacağımız ilk hizmetlerden biri bu otogarı öncelikle yenilemek, buradaki sorunları gidermek olacaktır. Biz hem Gördes’te hem de 17 ilçede herkese hizmet edecek, halkın parasını halk için harcamaya gelen bir belediye başkanı olacağız. Gördes hak ettiği değere kavuşacak. Son 48 gün kaldı. 48 gün sonra hem Gördeslilerin hem de tüm Manisalı vatandaşlarımızın yüzü gülecek.”


“4 YILDIR GELİP SADECE FOTOĞRAF ÇEKİYORLAR AMA ÇÖZÜM YOK”
4 yıldır Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının sürekli otogara gelip, buradaki içler hali durumun fotoğraflarını çekip gittiklerini ancak bir türlü yenileme ve tadilatların yapılmadığından şikâyet eden bir bir vatandaş yaşadıkları sorunları anlattı. Otogar içerisindeki ofisini göstererek sitem dolu sözlerine devam eden vatandaş; “Şurası benim ofisim. Ben ofisimde şemsiye ile çalışıyorum yağmur yağdığı zaman. Bakın tavandan aşağı akıyor. Dünyanın kirasını alıyorlar, bir de her aracın buraya giriş çıkışı 85 lira. 4 senedir olacak diyorlar ama 4 senedir bir kiremit aktarılmadı. Buraya her gün minimum 250 kişi gelip gidiyor. Dağ başı değil burası. Gördes’te bu kadar çok insanın uğradığı bir yer daha te bu kadar çok insanın uğradığı bir yer daha yok. Ve Cengiz bey gerçekten buralardan oy alıyordu. İnsan burayı nasıl ihmal eder ben anlamıyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.