Manisa Haber Girişi : 05 Mart 2024 12:12

“Su” Üzerinden MHP Ve CHP’ye Yüklendi

  “Su” Üzerinden MHP Ve CHP’ye Yüklendi

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir Manisalı vatandaşın en büyük sorunlarından olan su sorununa değindi. İksir, “İYİ Parti Yunusemre Belediye Meclis üyelerimizin 03/11/2020 günlü 106 nolu kararı ile 2021 yılına ait Evsel Katı Atık Toplama tarifesi kapsamında (KAYSÜ) ücretlerinin yüksek ve hatta alınmamasına yönelik itirazları belediye meclisinde oy çokluğu ile ( AKP-MHP-CHP’NİN KABUL, İYİ PARTİ ‘NİN RED OYLARI) meclisten geçmişti” dedi.

 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir Manisalı vatandaşın en büyük sorunlarından olan su sorununa değindi. Mevcut MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisalının su ücretleri ile belini büktüğünü, CHP ‘nin ise bu konuyla ilgili samimiyetsiz olduğunu söyledi. Özellikle İYİ Parti olarak KAYSÜ ile ilgili açtıkları davaya değinen Başkan İksir, “İYİ Parti Yunusemre Belediye Meclis üyelerimizin 03/11/2020 günlü 106 nolu kararı ile 2021 yılına ait Evsel Katı Atık Toplama tarifesi kapsamında (KAYSÜ) ücretlerinin yüksek ve hatta alınmamasına yönelik itirazları belediye meclisinde oy çokluğu ile ( AKP-MHP-CHP’NİN KABUL, İYİ PARTİ ‘NİN RED OYLARI) meclisten geçmişti” dedi. 


“ İLK VAADİ SUYA ZAM YOKTU AMA İLK İŞİ SUYA ZAM YAPMAK OLDU”
MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün su konusuyla ilgili olarak Manisalıya eziyet çektirdiğini söyleyen Başkan İksir “2019 Yerel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarında seçmene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Suya zam yok demesinden sonra ve yeniden büyükşehir Belediye başkanı olur olmaz yaptığı ilk icraatın suya zam olduğu tüm Manisalı hemşerilerimizin hafızasındadır. Bu dönemde yüklü şekilde gelen su faturaları altında ezilen Vatandaşımızın kullandığı suyun pahalı olması dışında, kartlı sayaç gibi bir ucube sistemle de uğraşmaktadır. Ayrıca bu süreçte Manisalı hemşerilerimizin su faturalarına yansıyan Katı Atık Yönetim sistemi Ücreti (KAYSÜ) bedelinin de hepimizin belini büktüğü aşikârdır” dedi. 


“AKP-MHP VE CHP EVET, İYİ PARTİ HAYIR DEMİŞTİ”
İlçe belediyelerinin aldığı KAYSÜ bedelinin alınmamasına yönelik İYİ Partinin verdiği önerge AKP,MHP ve CHP oyları ile reddedilirken İYİ Parti konunun peşini bırakmamış meclis kararının iptali için dava açmış ve kazanmıştı. Fakat davanın kazanılmasına rağmen uygulanmadığı belirten İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir, “İYİ Parti Yunusemre Belediye Meclis Üyelerimizin 03/11/2020 günlü 106 no’lu kararı ile 2021 yılına ait Evsel Katı Atık Toplama tarifesi kapsamında (KAYSÜ) ücretlerinin yüksek ve hatta alınmamasına yönelik itirazlarına rağmen konu belediye meclisinde oy çokluğu ile (AKP-MHP-CHP’NİN KABUL, İYİ PARTİ GRUBUNUN RED) meclisten geçmişti. Sonrasında Katı Atık Bertaraf sürecinde oluşan maliyetlerin bir bütün olarak (toplama, taşıma ve bertaraf) değerlendirilmesi ve bu süreçte oluşan tüm giderlerin bu hizmetten yararlananlardan büyükşehir belediye meclisinin onayı ile belirlenecek tek katılım ücreti ile karşılanmasına yönelik ücret tarifesine de yine Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında İyi parti grubu hariç diğer siyasi partiler kabul kararı vermişlerdi. Bunun da sebebi Büyükşehir Belediyesinin su faturaları üzerinden topladığı bu KAYSÜ bedelini ilçe belediyelerine dağıtması ve ilçe belediyelerinin gelir elde etmesidir. Yani kısacası AKP,MHP VE CHP’Lİ Belediyeler gelir elde etmek uğruna vatandaşı düşünmemiş, kendi çıkarlarını düşünmüşlerdir.Biz İYİ parti olarak bu bedelin alınmasına itirazlarımızı ve meclis kararının  iptaline yönelik Manisa 1. İdare Mahkemesinin 2021/896E ve 2022/371K sayılı dosyası üzerinden dava açtık ve bu bedelin alınmasının iptalini mahkeme yoluyla sağladık dosya halen Danıştaydadır. Ne olursa olsun konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“ SAMİMİ DEĞİLSİNİZ!”
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’in su ile verdiği vaatler üzerinden CHP’li ilçe belediyelerinin samimi olmadığı belirten Başkan İksir sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Bu süreç zarfında Manisa’da CHP’nin 4 ilçe belediyesi varken neden KAYSÜ bedelinin minimum bedel üzerinden alınması veya hiç alınmaması için bir girişimde bulunmamıştır? Ayrıca suyun ucuzlatılması ile ilgili büyükşehir belediye meclis üyesi olan CHP ilçe belediye başkanları bugüne kadar herhangi bir önerge vermemiştir? CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’in 2 ton suyun 1 TL olacağına yönelik vaadi hiç samimi gelmemektedir. Sadece seçimi kazanmaya yönelik 2019 yılında Cengiz Ergün’ün suya zam yapmayacağım demesinden sonra almadan vermek Allaha mahsustur dediği gibi bu söyleminde seçmeni kandırmaktan öteye geçmeyeceğine eminiz. Biz İYİLER ailesi olarak nasıl son 5 yılda Manisalı vatandaşlarımızın haklarını ve menfaatlerini korumak için her türlü gayreti gösterdiysek yarında aynı samimi gayreti göstereceğiz.  Manisa’mıza sözümüz var.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.